آپدیت جدید کروم ، بارگذاری سریع‌تر تب‌ها و بهبود قابلیت ذخیره پی دی اف

آپدیت جدید کروم برای ویندوز، مک، لینوکس، اندروید و iOS منتشر شد. از جمله تغییرات این نسخه می‌توان به بهبود مدیریت تب‌ها، بارگذاری ۱۰ درصد سریع‌تر تب‌ها و بهبود قابلیت ذخیره PDF اشاره کرد.

یکی از مهم ترین قابلیت‌های کروم ۸۵ امکان مدیریت بهتر تب‌ها است. در حال حاضر قابلیت گروه بندی تب‌ها در کروم وجود دارد، اما حالا در نسخه جدید امکان باز و بسته کردن آنها فراهم شده است. همچنین حالا همانند آنچه در نسخه دسکتاپ دیده می‌شود، حین تایپ در آدرس بار نسخه اندرویدی کروم، گزینه سوییچ به تبی که قبلاً باز شده ظاهر می‌شود.

گوگل می‌گوید کروم ۸۵ حالا به لطف قابلیت Profile Guided Optimization تب‌ها را ۱۰ درصد سریع تر بارگذاری می‌کند. به گفته گوگل در صورتی که پردازنده کامپیوتر توانایی بالایی در اجرای تب‌ها و برنامه‌ها داشته باشد، سرعت بارگذاری تب‌ها بیشتر هم می‌شود. کروم ۸۵ به شما اجازه می‌دهد تا فرم‌های PDF را پر کرده و سپس ذخیر کنید. می‌توان فرم را به طور ناقص پر کرد و بعداً تکمیل نمود. این قابلیت از هفته‌های آتی فعال می‌شود.

علاوه بر این حالا در صورتی که بخواهید صفحه‌ای از سایت را پرینت کنید، با انتخاب گزینه Save as PDF صفحه با برچسب‌های مختلف از جمله عنوان‌ها، لیست‌ها، جدول‌ها، توضیحات عکس و غیره ذخیره می‌شود. گوگل می‌گوید این قابلیت برای کاربران کم‌توان از جمله کاربرانی که از صفحه‌خوان استفاده می‌کنند کاربردی است و پردازش و استخراج خودکار داده‌ها را برای نرم افزار آسان‌تر می‌کند.

گوگل می‌گوید حدود ۲۰ حفره امنیتی را در کروم ۸۵ برطرف نموده و دست کم ۱۰ هزار دلار به محققان امنیتی برای پیدا کردن باگ‌ها پرداخت کرده است. نسخه iOS کروم ۸۵ از هم اکنون از اپ استور برای همه کاربران قابل دریافت است ولی نسخه اندرویدی به تدریج در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

تلاش اپل برای افزایش شارژدهی آیفون‌های آینده

استفاده اپل از محتوای واقعیت افزوده در سرویس TV پلاس

ردیاب خودرو

لندر