بازگشت فورتنایت به اپ استور

چند روز پیش دادگاه نتیجه اولیه کش‌مکش را مشخص کرد و همانطور که انتظار می‌رفت، اپل آن بخشی که میخواست را برنده شد. در نتیجه دادگاه مشخص شده که حذفِ فورتنایت از اپ استور تقصیر خود اپیک گیمز بوده و اپل حق داشته است.

اما در رابطه با پایانِ پشتیبانی آی‌دیوایس‌ها از آنریل انجین، اپل نمی‌تواند چنین رویکردی را پیش بگیرد و با این حساب سازندگان موبایل همچنان می‌توانند از این موتور برای ساخت بازی‌هایشان استفاده کنند.

ردیاب خودرو

این پرونده هنوز ادامه دارد اما آنطور که تحقیقات Gamesindustry نشان می‌دهد بعید به نظر می‌رسد تیم سویینی و تیمش بتوانند قضیه مونوپولی بودن اپل را ثابت کنند.

اندروید باکس

ظاهرا در این قضیه چیزی که برای دادگاه اهمیت دارد، سهم اپل از بازار اسمارت فون‌ها است و معمولا اگر در بازار کلی سهم یک کمپانی بالای ۵۰ درصد باشد دادگاه آن شرکت را به سو استفاده از موقعیتش محکوم می‌کند.

فید هاب اخبار تکنولوژی

اپل با آی‌دیوایس‌ها نزدیک به ۵۰ درصد از بازار تلفن‌های هوشمند آمریکا را به خودش اختصاص داده ولی در جهان این رقم به ۴۰ درصد هم نمی‌رسد. به همین خاطر دادگاه ادعای اولیه اپیک گیمز مبنی بر اینکه اپل یک مونوپولی راه انداخته را رد کرد.

اخبار تکنولوژی
حالا سوال اینجاست با این قضایا فورتنایت به اپ استور برمی‌گردد؟ دو نکته وجود دارد. یکی اینکه اپیک گیمز قبلا هم از زیاده خواهی گوگل انتقاد کرده بود و در یک حرکت ساختارشکنانه فورتنایت را به گوگل پلی نیاورد و در لانچر اختصاصی خودش نسخه اندروید را به انتشار رساند.

پدیاتک

اما در نهایت کوتاه آمد و بازی روی فروشگاه گوگل منتشر شد. با توجه به اینکه اپل در بیانیه‌اش گفته اپیک گیمز هر وقت کوتاه بیاید، فورتنایت را به اپ استور برمی‌گرداند،پ شاید دوباره شاهد عقب نشینی تیم سویینی باشیم.

مجله هفت

از طرفی فورتنایت الان دارد یکی از بهترین فصل‌هایش از لحاظِ آیتم‌هایِ خریدنی را سپری می‌کند و باید دید اپیک گیمز می‌تواند از خیرِ کاربران iOS که معمولا خوب خرج می‌کنند، بگذرد یا نه.