کیا از سورنتو ۲۰۲۱ رونمایی کرد

با گذشت چند ماه از زمان معرفی سورنتو ۲۰۲۱ در سرزمین مادری، حالا کیا تصمیم گرفته این نسل را در بازار آمریکا نیز عرضه کند. به همین منظور خودروساز کره‌ای با انتشار تصاویر و بیانیه‌ای رسمی، جزئیات بیشتری از محصول جدید خود را در اختیار رسانه‌ها و علاقه‌مندان گذاشته است.

کیا سورنتوی جدید بر مبنای نسل سوم از پلتفرم اختصاصی N3 طراحی و تولید شده است. کره‌ای‌ها ادعا می‌کنند این پلتفرم سبک‌تر و مستحکم‌تر بوده و انعطاف بیشتری در مقایسه با پلتفرم‌های قبلی دارد. به لطف این پلتفرم، فاصله محوری سورنتو ۳۵.۵ میلی‌متر افزایش پیدا کرده و وزن کلی آن با ۳.۱ درصد کاهش همراه بوده که معادل ۵۳.۹ کیلوگرم می‌شود.

اخبار هنری

اخبار اقتصادی

از نظر طراحی ظاهری و داخلی نسخه مخصوص بازار آمریکا تفاوت عمده‌ای با مدل رونمایی شده در کره جنوبی ندارد. اما از لحاظ پیشرانه مشتریان آمریکایی با انتخاب‌های بیشتری مواجه بوده و امکان انتخاب از بین ۴ پیشرانه مختلف را خواهند داشت.

فید کلاد

نسخه پایه از کیا سورنتو ۲۰۲۱ با موتور ۲.۵ لیتری GDI چهار سیلندر به فروش خواهد رسید. این موتور توانایی تولید ۱۹۱ اسب بخار قدرت و ۲۴۷ نیوتن متر گشتاور را دارا بوده و با یک گیربکس هشت سرعته خودکار همکاری می‌کند. برای این نسخه سیستم انتقال قدرت به هر چهار چرخ به عنوان آپشن قابل انتخاب است که در صورت سفارش آن سیستم تورک وکتورینگ (توزیه بهینه گشتاور) و دیفرانسیل با قفل مرکزی نیز به سورنتو ۲۰۲۱ افزوده می‌شود.

ورزشی

دومین پیشرانه در نظر گرفته شده برای سورنتو ۲۰۲۱ در بازار آمریکا یک موتور ۲.۵ لیتری GDI توربوشارژ با ۲۸۱ اسب بخار قدرت و ۴۲۲ نیوتن متر گشتاور است. نیروی تولیدی این موتور از طریق گیربکس هشت سرعته دو کلاچه تر به سمت چرخ‌های محور جلو یا هر دو محور منتقل می‌شود. به گفته کیا با این موتور، سورنتو ۲۰۲۱ توانایی کشش باری به وزن حدود ۱.۶ تن را دارد.تکمیل‌کننده خانواده سورنتو ۲۰۲۱ نسخه هیبریدی شارژی است. این نسخه نیروی خود را از همان موتور ۱.۶ لیتری چهار سیلندر GDI توربوشارژ و موتور الکتریکی قوی‌تر ۸۹.۷ اسب بخاری دریافت می‌کند. این پیشرانه هم در مجموع ۲۶۱ اسب بخار قدرت داشته و موتور برقی آن توسط پک باتری ۱۳.۸ کیلووات ساعتی تغذیه می‌شود. در حالت تمام الکتریکی امکان پیمایش مسافت ۳۰ مایلی (۴۸ کیلومتر) با این نسخه وجود دارد.

ردیاب خودرو لندر